Координаційна рада молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області

 

Звіт про діяльність КРМЮ при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області у 2010-2011 рр.
Звіт

про діяльність КРМЮ при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області у 2010-2011 рр.

 

Відповідно до повноважень, КРМЮ при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області бере участь у забезпеченні діяльність молодіжної інформаційно – консультативної служби при Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва, основним завданням якої є надання консультацій та порад молоді з правових питань через мережу Інтернет. Консультації надаються студентами – консультантами юридичних клінік, які діють при Миколаївському комплексі Одеської національної юридичної академії та Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Робота проводиться відповідно до Положення, яким передбачено порядок надання правової допомоги, створено електронну скриньку, куди надходять звернення та інші питання. Визначено графік надання консультацій з зазначенням прізвища, ім’я та по – батькові студентів, які відповідають на звернення, що надійшли у відповідному місяці. Зокрема, протягом поточного року надійшло 5 звернень з питань цивільного та сімейного законодавства, на які надані роз'яснення.

На території Миколаївської області діє 7 юридичних клінік при ВНЗ (Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, Миколаївський комплекс Одеської національної юридичної академії, Чорноморський державний університет ім. П. Могили, Миколаївський міжрегіональний інститут ВНЗ "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", Первомайський політехнічний коледж, Первомайська філія Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, Вознесенський коледж Миколаївського державного аграрного університету).

До роботи юридичних клінік залучаються студенти старших курсів (3 – 4 курси) на основі конкурсного відбору, умови якого встановлюються кафедрою «Правознавства».

Робота юридичних клінік проводиться в декількох напрямках: це надання правової допомоги в усній (консультації, поради) та в письмовій формах (складання процесуальних документів, запитів, звернень та інших документів).  

Студенти – консультанти юридичних клінік є членами молодіжного управління юстиції (зараз КРМЮ при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області). Останні беруть активну участь у проведенні правоосвітніх заходів головного управління юстиції, Всеукраїнських тренінгах та конкурсах, лекціях та семінарах.

З метою координації та об’єднання зусиль усіх органів та організацій, які надають безоплатну правову допомогу, головним управлінням спільно з Миколаївською громадською організацією «Дана» проведено розширене засідання по обговоренню питань організації, розширення системи юридичної та правової допомоги на Миколаївщині.

В роботі взяли участь представники КРМЮУ при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області, правових громадських приймалень, які діють при державних та громадських організаціях, юридичних клінік вищих навчальних закладів області, студенти – консультанти, засоби масової інформації. 

На засіданні розглянуті такі питання як перспективи вдосконалення та формування системи безоплатної правової

допомоги на Миколаївщині, координація зусиль усіх органів та організацій стосовно підвищення ефективності

діяльності по наданню правової допомоги тощо.

Активну участь в обговоренні зазначених питань взяли представники громадських організацій та юридичних клінік, 

поділилися досвідом роботи та зазначили проблемні питання, які виникають під час надання правової допомоги.

За результатами заходу учасниками визначено конкретні спільні заходи для забезпечення реалізації прав

громадян на правову допомогу.

На виконання наказу Міністерства юстиції України від 22.09.2010 року № 914/7 "Про затвердження плану заходів з проведення у 2010 році Всеукраїнського тижня права" 25 листопада поточного року головним управлінням спільно з Координаційною радою молодих юристів проведено відбірковий етап Всеукраїнського  учнівського турніру “Знавці права”.

В змаганнях взяли участь 6 команд з учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області: Миколаївського муніципального колегіуму, Миколаївського юридичного ліцею, 3 збірні команди шкіл Жовтневого, Новоодеського, Очаківського, Миколаївського районів.     

За результатами визначено переможця – команду Миколаївського юридичного ліцею ( з 30 питань команда правильно відповіла на 25 питань),  ІІ місце посіли збірна команда Жовтневого району (правильно відповіли на 23 питання), ІІІ місце –   збірна команда Новоодеського раойну ( набрала 16 балів).   

Учасники нагородженні грамотами ( команда — переможець) та подяками головного управління юстиції за активну участь у змаганнях.  

07 грудня в Миколаївському державному аграрному університеті  відбувся брейн — ринг серед команд з учнів професійно — технічних навчальних закладів області “Кращі знавці права Миколаївщини”.

В змаганнях взяли участь 13 команд з учнів професійно — технічних навчальних закладів як міста, так і області: Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного бізнесу, Вищого професійного училища № 21,  Новоодеського професійного аграрного ліцею, Миколаївського професійного ліцею, Миколаївського професійного ліцею сфери послуг, Миколаївського професійного машинобудівного ліцею, Миколаївського професійного промислового ліцею, Вищого професійного училища № 7, Миколаївського професійного суднобудівного ліцею, Вищого професійного училища суднобудування, Надбузького професійного аграрного ліцею, Вищого професійного училища технології  та дизайну, Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг.

Визначено переможців – І місце посіла команда Вищого професійного училища № 21, ІІ місце — команда Вищого професійного училища суднобудування, ІІІ місце – команда  Миколаївського професійного ліцею сфери послуг.

Переможці нагородженні грамотами та подарунками, інші команди отримали подяки за активну участь у змаганнях.

09 грудня поточного року в головному управлінні юстиції пройшов студентський Форум студентів - правників, в роботі якого взяли участь заступник начальника управління Пернатій Єлизавета Іванівна, голова Координаційної ради молодих юристів Миронов Ілля та члени ради, керівники, викладачі та студенти — майбутні правники вищих навчальних закладів області, консультанти юридичних клінік, засоби масової інформації.

В ході Форуму розглянуто декілька питань, зокрема, тенденції розвитку та проблеми у вищій юридичній освіти очима молоді та створення Асоціації юридичних клінік Миколаївської області.

В дискусії та обговоренні активно виступали та вносили свої пропозиції студенти Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Вознесенського коледжу Миколаївського державного аграрного університету, Миколаївського комплексу Одеської національної юридичної академії, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. За підсумками розгляду зазначеного питання учасниками прийнято Рішення, що додається.

Задля об'єднання зусиль діяльності юридичних клінік, за ініціативи Координаційної ради молодих юристів при головному управлінні прийнято рішення щодо створення Асоціації юридичних клінік Миколаївської області, а також започаткування on-line форуму, на якому планується розміщувати бланки процесуальних документів, відповіді на актуальні правові питання тощо.

В рамках заходу також проведено чергове засідання Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Миколаївській області, на якому підведено підсумки діяльності протягом року, визначенні пріоритетні завдання в діяльності на наступний рік, а також внесено зміни до Положення та оновлено склад.

По завершенню заходу учасники переглянули презентацію юридичної літератури, періодичних видань, яка представлена Миколаївською науковою універсальною бібліотекою ім. О.Гмирьова. 

Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова 4 рік поспіль організовується проведення студентських науково- практичних конференцій, в роботі яких приймає участь заступник начальника управління Пернатій Єлизавета Іванівна. В цьому році захід, в якому приймали участь голова та члени КРМЮ, відбувся 07 грудня за темою: “Становлення та розвиток правової держави: проблеми теорії та практики”.

 

Миронов ІлляСоздан 22 сен 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 

Интернет реклама